boxy dachowe

W jaki sposób wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Chociaż sezon urlopowy już dawno minął to tak w rzeczy samej każda pora jest dobra na to żeby zażyć odrobinę odpoczynku oraz zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy tak właściwie wyruszamy na wycieczkę z rodziną nieraz zdarza się, że ciężko jest ulokować wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, czyli doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakowoż nasuwa się pytanie, czym trzeba się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy wybrać, żeby radować się spokojną oraz komfortową jazdą i być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

Box dachowy MD5 350L srebrny

Dobry dobór samochodowego kufra

Ażeby box samochodowy był udanym zakupem, jakiego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod szczególną uwagę kilka istotnych aspektów z nim związanych.

•    Dopasowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie należy zakomunikować, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z każdym typem samochodu w związku z tym w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć czy te detale będą ze sobą współgrać. Odpowiednim rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim oraz pewno najważniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a w dodatku należałoby jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli chodzi o wagę kufra, przed kupnem należałoby dowiedzieć się jaki jest optymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają własne udogodnienia za jakie trzeba dopłacać. Jeśli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.