mięśnie kegla gdzie się znajdują

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla po porodzie

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z w pewnych momentach można także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży można aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą fenomenalne efekty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.