resturacje

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i w wielu przypadkach zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

restaurants main market square krakow

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i optymalne polskie napoje oraz napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.