hydrolat do włosów

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością wykorzystywane, albowiem mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dobrać według ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, ale i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.