jak wyleczyć się z alkoholizmu 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholowa

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół profesjonalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez zawodowców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zapoczątkować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma słusznego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele akcesoryjnych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.