Kobiece sprawy

Aktywna na emeryturze
Wiek tak w zasadzie to tylko numer. Masz prawo posiadać 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednak możesz również mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak odpowiednio dbasz o swoje ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

kobiece sprawy

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie sprawić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla dam na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, że nie powinieneś godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one także mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.